2013. június 23., vasárnap

Bocsok

Nyilván senki nem fogja elhinni, de középiskolás éveim alatt baseball-oztam is. Egyszer. Utána némileg csökkent a lelkesedésem, és tulajdonképpen az összes többi "játékosé" is, olyannyira, hogy 3 hét után érdeklődés hiányában az egész edzés is megszűnt létezni. Tulajdonképpen csak két dologra emlékszem ezzel kapcsolatban. Az egyik, hogy a szabályokat nem értettem, a másik, hogy azon az edzésen döbbentem rá, hogy egészen biztosan nem leszek Jedi-lovag, ugyanis egyszer sem sikerült eltalálnom azt a mélységesen gonosz labdát.


A baseball edzésem, ahogyan emlékszem rá.


Viszont, az elmúlt néhány hétben folytattam a sorson való bosszúállást a korábbi fricskákért, és a régi kétes megítélésű élményeimet felülírtam néhány újabb, jobb élménnyel: Például ellátogattam Hétfő társaságában Chicago egyik baseball csapatának, a "Bocsoknak" a meccsére. A Bocsok nem számítanak különösen jó csapatnak, és Chicago két csapata közül egyértelműen ők a gyengébbek. Viszont nagyon nagy szeretetnek örvendenek, talán még nagyobbnak is, mint a másik csapat. "Szerethető veszteseknek" is hívják őket.

Amint megérkeztünk, rögtön azzal kezdtük, hogy rossz helyre ültünk. Nem mintha nem tudtuk volna, hogy pontosan hova szól a jegyünk, de az ülésünk háttámláján a mögöttünk ülők nyugtatták a lábukat. És mivel rengeteg szabad hely volt, ezért úgy döntöttünk, hogy "hagy üljenek kényelmesen, ülünk kettővel arrébb!"

Ezzel a döntéssel nagyon jó szórakozást intéztünk magunknak, ugyanis egy remek "közönségjátékot" indítottunk el, mivel az utánunk érkezők látták, hogy a helyük foglalt és ők is máshová ültek le. A láncreakció hamar beindult és még a meccs közepe táján is tanácstalanul keringtek emberek a környéken a helyüket keresve és remek szórakozást biztosítva számunkra, akik végig tudtuk követni, hogy végül ki hová ült és ki kinek a helyét foglalta el.


A Wrigley Field stadion.


Maga a meccs inkább érdekes volt, mint izgalmas. Különösen így, hogy a szabályokkal sem voltunk teljesen tisztában. Én próbáltam találni valami szabályszerűséget a játékban de tulajdonképpen csak egy dolgot sikerült megfejtenem: A csapatok csak akkor szerezhetnek pontot, ha a közönségből éppen senki sem néz oda. Én legalábbis többször is hosszú percekig szinte pislogás nélkül figyeltem, hogy mi történik, de csak lézengtek a játékosok le-föl a pályán. Aztán lehajoltam a sörömért, és ebben a pillanatban hatalmas ováció hangzott fel, hangos zene kezdett szólni a hangszórókból, de mire felnéztem már megint csak a zsebre dugott kézzel sétáló játékosokat láttam cél nélkül ténferegni a pályán. És ez rendszeresen megismétlődött!

Nagyon érdekes volt viszont, hogy a stadion melletti épületek tetején saját kis mini-lelátókat építettek az épület tulajdonosai. Volt olyan, amelyiknek a tetején kivetítő és bár is volt. És maga a stadion is lenyűgözött a méreteivel és ez azért némileg kárpótolt a számunkra egyébként szinte semmilyen élvezetet nem nyújtó meccsért.


Lelátó a szomszédos házak tetején.


És ha már a kárpótlásnál tartunk, akkor meg kell említenem, hogy elfogyasztottam az első amerikai hot dogomat. És bizony nagyon finom volt! Mármint a hot dog maga, de az a zöld szötymő amivel telepakoltam már kevésbé. Azt hittem, hogy valami csípős paprika szósz, de kiderült róla, hogy egy teve által összerágott gumicukor-pempő volt. Legalábbis az íze alapján... De sebaj, legközelebb már tudom, hogy mit ne tegyek rá a finom ételemre.


 A hot dogra figyelek, ezzel esélyt adva a 
játékosoknak, hogy játszanak egy kicsit.


A meccset egyébként nagyjából a felénél otthagytuk, mert tényleg semmit nem értettünk belőle és egy kicsit fáztunk is. Viszont ezzel a kalanddal kipipáltuk a második fontos sporteseményt a listánkról, amin még a jégkorong és az amerikai foci vannak hátra.


 








2013. június 21., péntek

Új bejegyzés vasárnap estére

Ismét elcsúsztam kicsit az ütemtervtől (heti legalább egy bejegyzés) a blog írását tekintve. Ráadásul a következő 48 órában egyetlen szabad percem sem lesz előreláthatólag. Addig sok minden fog itt történni: a takarítástól kezdve a sushi készítésen át a koreai negyedben való kajáláson keresztül a vendégfogadásig lesz mindenféle jó szórakozás. Aztán itteni idő szerint vasárnap reggel nekiülök, és befejezem a több félig elkészített bejegyzés valamelyikét, és otthoni idő szerint vasárnap estig közzé is teszem. Aztán remélem, hogy jövő héttől ismét visszalendül minden a régi kerékvágásba, és sikerül a heti egy bejegyzést összehoznom. 

Köszönöm a türelmet!



2013. június 9., vasárnap

Redhead Piano Bar

Szombaton délután felkerekedtem és ellátogattam a tóparton megrendezett Blues fesztiválra. Tulajdonképpen nem sok kedvem volt hozzá (úgy általában mérsékelt a lelkesedésem a fesztiválok iránt), de Szója rám parancsolt, hogy mindenképpen látogassak el. Ráadásul a tőle "örökölt" itteni ismerősök is hívtak, hogy tartsak velük erre a rendezvényre, úgyhogy nem volt más választásom.

Kicsit korábban érkeztem, mint a többiek, ezért majdnem egy órát kóboroltam egyedül a fesztivál területén, a zenekarokat hallgatva. Eközben két dologra jöttem rá: Egyrészt arra, hogy szeretem a blues-t, másrészt meg arra, hogy rettenetesen hiányoznak a barátaim. 

Hiába él át az ember jó eseményeket, hiába lát egy csomó mindent... Ha nincs kivel megosztani az élményeket, akkor nem sokat ér az egész. El is szomorodtam picit ennek a gondolatfonálnak a göngyölgetése közben, de aztán szerencsére megérkeztek a többiek:

Balról jobbra az indiai Narancs, Amy Pond és barátja Szakáll,
 a Kis Gömböc, és végül jobbra Narancs férje, Maximilian.


A megérkezésük csak részben vetett véget a magányomnak, ugyanis az angol tudásom nem bizonyult elegendőnek, hogy a hangos zene mellett ordítva kommunikálva is részt tudjak venni a társalgásban. Ismerőseim becsempésztek viszont a fesztivál területére két flakonnyi gyömbérrel hígított whiskyt, ami némileg segített a feloldódni a fesztiválhangulatban.

A fesztivál maga bámulatosan tiszta és rendezett volt, különösen ha figyelembe vesszük, hogy ingyenes rendezvényről van szó. Bár gondolom, hogy a rendezettség fenntartásában jelentős szerepet játszottak az ötven méterenként járőröző golyóálló mellényt viselő rendőrök is.

Minden esetre a fesztivál-érzés idővel nagyon magával ragadott, nagyon élveztem a zenét, és nagyon hangulatosnak találtam a helyet is, ahogyan a parkot körülvevő felhőkarcolók fölénk magasodtak az egyik oldalról, míg a másik oldalról a tó partja szabott határt a fesztiválnak.

Az egyik felhőkarcoló együtt szurkolt a vendégekkel Chicago jégkorongcsapatának,
a Hawks-nak, akik nagyon fontos mérkőzést játszottak (és nyertek)
a rendezvénnyel egy időben.


Végül este fél tíz körül Amy Pond és Szakáll elhagyták a társaságunkat és haza indultak, mi pedig felkerekedtünk, hogy ellátogassunk Chicago messze földön híres bárjaiba. Így kerültünk többek között a Redhead Piano Bar-ba, ahol először már az ajtón fennakadtunk, amikor kiszúrt minket egy hatalmas biztonsági őr, hogy "nem megfelelő öltözékben vagyunk, és nem engedhet be" (Édesanyám megnyugtatására megjegyzem: az én öltözékemmel minden rendben volt).

Otthon gyorsan megtanulja minden szórakozni járó fiatal, hogy soha ne kötekedjen a biztonsági őrökkel, ezért aztán durván összeszorult a gyomrom, amikor a Kis Gömböc csalódottan kijelentette, hogy "ő mindenképpen be szeretne pedig menni". Én már fel voltam készülve egy hatalmas pofonra, ezért teljesen megdöbbentett a következő jelenet:

Biztonsági Őr: <a gégemikrofonba> Walter, idejönnél egy percre?
Én: <gondolatban> De jó, még Walter is meg fog pofozni...
Biztonsági Őr: Idehívtam egy kollégámat, hogy felváltson egy percre az ajtónál. Nekem van egy váltócipőm a szekrényemben, azt fel tudom ajánlani a hölgynek, ha elfogadja ezt a megoldást.

Ezután hátrakísérte a Kis Gömböcöt az öltözőbe, és kölcsönadta neki a cipőjét, hogy be tudjunk menni. Én meg még tíz perc múlva is az ajtóban ámultam, hogy ezt így is lehet csinálni...

Aztán persze magamhoz tértem, és csatlakoztam a többiekhez a bárban, ahol egy bárzongorista szinte csak olyan számokat játszott, amikett ismertem, és azokat is elképesztően jól... Játszotta például a "You Shook Me All Night Long" és a "Piano Man" című számokat is.

Rosszul sikerült kép a bárban. Jobbról balra: Narancs, én és Maximilian.


Végül a jó zenék ellenére felkerekedtünk és kerestünk magunknak egy másik helyet, ahol az ivás mellett kicsit enni is tudtunk. Aztán hol felgyorsultak, hol lelassultak az események, bárok bárokat követtek és aztán egyszer csak otthon voltam. Az este mindenesetre nagyon jól sikerült, ezt többek között onnan is tudom, hogy reggel találtam egy öt centiméteres karcolást a szemem alatt, aminek a keletkezési körülményei ismeretlenek számomra. És a reggeli leltár szerint minden ingóságomat sikerült megőriznem. Pont ahogyan terveztem.